Absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Stopień doktora otrzymał w 2001 r. Od 2016 r. zastępca dyrektora Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki ds. dydaktycznych. W 2021 r. ukończył studia podyplomowe MBA Politechniki Warszawskiej.

Główny obszar jego zainteresowań związany jest z projektowaniem i wdrażaniem dedykowanych, mikroprocesorowych systemów kontrolno-pomiarowych do charakteryzacji materiałów i elementów mikroelektronicznych i optoelektronicznych. W  latach 1998–2000 pracował jako specjalista automatyk w Zakładzie Automatyki ZREMB. Jest konstruktorem kilkunastu urządzeń pracujących w różnych ośrodkach badawczych i w przemyśle.

Kierownik lub wykonawca kilku projektów badawczych. Za osiągnięcia badawcze dwukrotnie nagradzany przez Rektora PW (w 2002 i 2009). Opiekun ponad 30 prac inżynierskich i magisterskich.

W swojej działalności zajmuje się także popularyzacją szeroko rozumianej Elektroniki i Fotoniki organizując wykłady, prelekcje i zajęcia laboratoryjne dla młodzieży szkół średnich z różnych części Polski. Współorganizator, a od 2009 r. kierownik Wszechnicy WEiTI – projektu, którego celem jest propagowanie uprawianej na Wydziale WEiTI tematyki w środowisku uczniów szkół średnich, za co w 2010 r. otrzymał zespołową nagrodę Rektora PW. Od 2010 r. jest wydziałowym koordynatorem Festiwalu Nauki. Od 2018 r. współorganizator Projektu Edukacyjnego STEM PW (Science, Technology, Engineering, Mathematics), adresowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Za tę działalność otrzymał w 2020 r. zespołową nagrodę Rektora PW.

Był kierownikiem zadania nr 13 projektu NERW, w ramach którego opracowano nową specjalność studiów II stopnia na kierunku Elektronika – Systemy Zintegrowanej Elektroniki i Fotoniki oraz był głównym koordynatorem z ramienia IMiO w zespole opracowującym nowy program studiów 1-go stopnia na kierunku Elektronika – specjalność Elektronika i Fotonika.

 

 

dr inż. Sławomir Szostak
adiunkt
ul. Nowowiejska 15/19, 00-665 Warszawa
pok. 272 Gmach WEiTI
tel. (4822) 234-7907
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

TEMATYKA PRAC DYPLOMOWYCH

  • Struktury i przyrządy mikro- i nanoelektroniki
  • Charakteryzacja przyrządów mikro- i nanoelektronicznych
  • Komputerowe systemy pomiarowe
  • Mikrosystemy (MEMS)
  • Internet Rzeczy (Internet of Things)