W ostatnim tygodniu pracownicy naszego Zakładu uczestniczyli w ważnych, międzynarodowych wydarzeniach, które bezpośrednio dotyczyły szeroko rozumianej branży półprzewodników.

Romuald Beck brał udział w targach SEMICON Taiwan (6-8 września 2023) organizowanych przez branżowe stowarzyszenie SEMI, przy wsparciu Taiwan Semiconductor Industry Association (TSIA) i lokalnego Ministerstwa Spraw Gospodarczych. SEMICON Taiwan (https://semicontaiwan.org/en/node/1) należy do najbardziej znaczących globalnie wydarzeń branży półprzewodników. Wydarzenie to było okazją do zapoznania się z najważniejszymi trendami w szeroko pojętym przemyśle wysokich technologii, od przemian w międzynarodowych łańcuchach dostaw, po kluczowe innowacje w gospodarce przyszłości. Udział w targach możliwy był dzięki Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która zorganizowała Polskie Stoisko Narodowe wraz z partnerami, m.in. Klastrem Mikroelektroniki, Elektroniki i Fotoniki (https://pptf.pl/klaster-mikroelektroniki-elektroniki-i-fotoniki/)

działającym w ramach Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (https://pptf.pl/). Na stoisku swoje osiągnięcia oraz ofertę naukowo-badawczą prezentował CEZAMAT PW (https://www.cezamat.eu/).

   

 

Natomiast Robert Mroczyński brał udział w międzynarodowej konferencji ESSDERC-ESSCIRC w Lizbonie (11-14 września 2023), która jest jednym z najważniejszych wydarzeń poświęconych osiągnięciom naukowym w zakresie technologii, charakteryzacji i modelowania przyrządów półprzewodnikowych (https://www.esscirc-essderc2023.org/). W ramach konferencji odbywał się specjalny Workshop pt. „European Strengths and Gaps in Emerging Semiconductor Technologies” zorganizowany w ramach realizacji projektu „International Cooperation On Semiconductors (ICOS)”, w którym CEZAMAT PW jest partnerem (https://icos-semiconductors.eu/). W trakcie konferencji Robert Mroczyński brał również czynny udział w zebraniu Governing Board SINANO Institute (https://www.sinano.eu/). Na spotkaniu tym zostały przedyskutowane i zaplanowane najbliższe działania SINANO Institute, która jest największą siecią jednostek naukowo-badawczych w Europie. Celem SINANO Institute jest promowanie badań, rozwoju i współpracy w celu wzmocnienia wpływu europejskich działań w dziedzinie komponentów i systemów nanoelektronicznych i fotonicznych.